המילכוד של אתרי ההכרויות

אתרי היכרויות הם פשוט הזדמנות נהדרת להכיר אנשים שאין שום דרך אחרת להכיר אותם. מדובר בכלי מצויין אם משתמשים בו כמו שצריך.

בדיוק כמו מטוס f35i שהגיע לארץ. מדובר ככל הנראה בפסגת הטכנולוגיה. אבל מי שמנצח את המלחמה זה לא הטכנולוגיה אלא האדם שיושב בקוקפיט. ליתר דיוק רוח האדם.

הבעיה בטכנולוגיה היא שהיא מניחה את האדם קצת בצד, ואם יש לכולם את אותה טכנולוגיה אז קשה לאדם להביע את עצמו.

באתרי היכרויות יש המון אנשים, זה מצוין כי יש הרבה הזדמנויות אבל איך אפשר למצוא מישהו בכל היער הזה? כל אחד מנסה לבלוט יותר בתוך הים.

בפועל לאט לאט משדרגים ומשפצ'רים את הפרופיל האישי. כותבים שאוהבים לטייל (הטיול האחרון שעשיתם היה לפני שנה), לקרוא ספרים (בשנה האחרונה התחלתם לקרוא ספר אחד ולא הצלחתם לסיים אותו), ללכת לקולנוע לראות סרטים (ראיתם סרטים אבל בטלויזיה בבית), לרוץ ולעשות ספורט (אתם באמת רוצים לרוץ זה פשוט לא יוצא) וכן הלאה…

הקשר בין הפרופיל האישי הוירטואלי שלכם שמופיע באתר היכרויות לביניכם הופך להיות יותר ויותר מקרי.

יש כאן שתי בעיות:

אחת, כשאתם נפגשים אתם מנסים ומשתדלים לשחק את הפרופיל האישי שלכם. אתם בעצם הופכים להיות שחקנים! פשוט לא נעים על ההתחלה שהצד השני יגלה ששיקרתם או שלא דייקתם בפרטים בפרופיל האישי אז לא נשארת ברירה אלא לשחק את המשחק.

במקום להיות אתם עצמכם משוחררים ומאפשרים ללב לבוא לידי ביטוי אתם במתח ומתאמצים שכלית ופיזית לשחק את המשחק. אתם עצמכם לא שם! מי שיוצא כרגע לדייט זה הדמות הפיקטיבית שהמצאתם בפרופיל האישי.

הבעיה השנייה, היא בעצם שני צדדים של אותה מטבע. בצד אחד אי אפשר באמת לשחק מישהו אחר אלא אם כן אתם שחקנים מקצועיים וגם אז… בתת הכרה האדם שמולכם מרגיש שמשהו כאן מזוייף. גם אם הוא לא יודע איפה בדיוק לשים את האצבע ולומר בפה מלא בתת הכרה הוא מרגיש שמשהו כאן לא עובד. אי אפשר באמת לשקר את כל הדמות שלכם.

וכאן הצד השני של המטבע. גם אם אתם משחקים אותה… בתוך תוכך אתה יודע שאתה משקר שאתה לא עצמך. ואת זה הצד השני גם מרגיש. הוא מרגיש שאתה לא באמת שם! שהאדם שהוא יוצא איתו אינו אדם שלם ולא באמת שם.

כאשר שני בני הזוג משתמשים באותה שיטה אז בעצם שניהם שחקנים שמשחקים את הפרופיל הוירטואלי ולא בעצם נפגשים.

התוצאה היא כמובן של דייטים כושלים, של הרגשת החמצה, של חוסר התרגשות, חוסר כימייה, חוסר אנושיות, חוסר ניצוץ ורגש שמאפשר אהבה. מה הפלא?!

וכל זה מצויין! למה מצוין?!

כי האסטרטגיה הזאת של שדרוג ושיפצור הפרופיל האישי עד כדי המצאת דמות וירטואלית דימיונית שכל מטרתה היא למשוך אנשים לצאת לדייט איתך היא טובה כדי למשוך את הדבורה למלכודת ולצאת איתך לדייט אבל לא ליותר מזה.

מבחינת אתרי ההיכרויות זאת הדרך הכי טובה להשאיר אותך במשחק של הרווק הנצחי לאורך זמן ולשמר אותך כלקוח נאמן לאורך טווח ארוך.

הטכנולוגיה של אתרי ההיכרויות השתלטה על האדם. במקום שהאדם ישתמש בכלי הזה כדי להכיר אנשים באמת בצורה אוטנטית עם כל הלב הטכנולוגיה השתלטה על האדם והפכה אותו לשחקן וירטואלי חסר לב ולצרכן נאמן וקבוע של הטכנולוגיה המתקדמת שהיא מספקת.

אז מה לדעתכם חשוב יותר? תשומת לב של התקשורת והשיח הלאומי מסביב לטכנולוגיה של המטוס f35i או תשומת לב לטייס שיושב בקוקפיט ומשתמש בטכנולוגיה בצורה מושכלת להשגת מטרותיו?

האם הפכנו באיזה מקום את המטוס הזה לעגל הזהב הלאומי החדש ושכחנו שיש בסוף טייס בשר ודם שנמצא שם והוא מנהל את המערכה? האם שכחנו מרוב כל הטכנולוגיה שיש גם נשמה ורוח ומי שמנצח במלחמה זה לא המטוס וערימת הפלדה אלא רוחו של העם?

ואם גבי דייטים עסקינן, אז איפה החשיבות והמקום שאנו נותנים בדייט ללב שלנו? הרי אם הנושא זה אהבה אז המושא זה הלב ולא השכל ויכולת המשחק שלנו של דמות וירטואלית וטכנית.

מרוב טכנולוגיה שכחנו לתת מקום ללב ולאהבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *